Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
Html nedir tarihçesi nedir?
 • Furkan
  Admin
  Admin
  Mesajlar: 5
  Kayıt: Cum May 29, 2020 3:25 pm

  Görevi

  Onursal Madalyalar

  Html nedir tarihçesi nedir?

  gönderen Furkan » Pzt Haz 01, 2020 9:10 am

  HTML Tarihçesi

  1980 yılında CERN’de görevli olan Tim Berners-Lee, CERN araştırmacılarının bilgilerini ve dökümanlarını birbirleriyle paylaşabilmeleri için bir sistem olması gerektiğine inanıyordu. Bu yüzden prototip olarak ENQUIRE isimli sistemi önerdi.1989 yılına gelindiğinde internet tabanlı sistemin ilk temellerini yine aynı isim Tim Berners Lee attı.1990 yılında HTML işaretleme dilini geliştirmesinden sonra World Wide Web(WWW) sistemini kurmuştur. Bu şekilde CERN’de bilgi paylaşımını kolaylaştırma amacı doğrultusunda ortaya çıkan HTML günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi olan internetin başlıca temelini oluşturmuştur.

  Zengin Metin İşaret Dili (İngilizce Hyper Text Markup Language, ks. HTML) günümüzde İnternet üzerinde veri paylaşımı için kullanılan en yaygın metin tabanlı dildir.

  Html nedir?

  Html öğrenilmesi kolay Bir isaretleme dilidir. İnternete bakan herkes rahatlıkla öğrenebilir. Öncelikle bunun için özel bir programa ihtiyaç yok not defteri kullanılabilir fakat bir program olursa yazmada faydalı olur. Web kodlamada ve tasarım da kullanılır.

  Html faydaları nelerdir ne ise yarar?

  Html hem yazması kolay hemde özel bir program gerekmez. Bir web sitesini ziyaret ettiğimiz zaman mutlaka kodlama vardır sayfayı incele dediğiniz zaman görürsünüz. Ayrıca html fotoğraf ekleme video ekleme ve birçok ayrıcak vardır.
 • Kullanıcı avatarı
  asifira
  Admin
  Admin
  Mesajlar: 19
  Kayıt: Pzr May 17, 2020 10:15 pm
  Konum: Ankara
  İletişim:

  Görevi

  Onursal Madalyalar

  Aktif Payalaşımcı

  Re: Html nedir tarihçesi nedir?

  gönderen asifira » Pzt Haz 01, 2020 9:36 am

  Çok güzel anlatmışsın eline saglik
Cevapla 2 mesaj 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir